wyprawy nurkowe nurkowanie w Krakowie rejsy żeglarskie
Misja:Zapraszam wszystkich znajomych do wpisywania się na liste z nowinkami. Chodzi o to żeby wszyscy się dobrze bawili i, żeby było to łatwo zorganizować. Pomysły są na: nurkowanie, żagle, kajaki, off road 4x4 i inne ...
Wszelkie propozucje zabaw są mile widziane.
Zalogój lub zapisz się podając maila

mail:
Zalogój lub zapisz się podając nr telefonu komurkowego

kom:
klub nurkowy humbak

HOME

wszystkie wiadomości

moje wiadomosci

moje dane

log out


Filip Perek
kom: 608062911
mail: biuro@humbak.eu

Strona klubu nurkowego HUMBAK

Nurkowanie Egipt Safari Top Południa 3-10 listopad 2018

Zapraszam na:

Safari nurkowe po Morzu Czerwonym.


Termin: 3-10 listopada 2018.
Wylot z Katowic. ( i ten termin jest już ustalony)
Zaplanowana trasa to Top Południa
Zobaczymy: St Johns, Dedalus, Elphinstone, Rocky-Zabargad, Fury Shoal, czyli najpiękniejsze miejsca nurkowe na południu morza Czerwonego

Miejsca dostępne na zapytanie.
Tak więc jeszcze można się dopisać. Jednak przed podjęciem decyzji proszę zapytać czy te miejsca w dalszym ciągu są dostępne. Wtedy mógłbym je czasowo zblokować (zagwarantować je dla ciebie) na okres ok 3 dni aby dać ci czas na ustawienie terminu, wzięcie urlopu itp.


Pływamy na jachcie motorowym klasy 5* przystosowanym do nurkowania.
Zaplanowana trasa usatysfakcjonuje zarówno miłośników raf koralowych, nie powinno zabraknąć dużych zwierząt, ciekawe formacje skalne oświetlonych tuneli na St Johns zachwycą każdego.
starjet-01.jpg

Najpiękniejsze rafy południa Morza Czerwonego. Trasę tą cechuje duża różnorodność miejsc nurkowych: od malowniczych, płytkich, pociętych tunelami raf w południowej części trasy, po emocjonujące nurkowania pelagiczne w rejonie Dedalusa i Small i Big Gota. W ramach tej trasy odwiedzamy rafę Dedalus położoną na terenie tzw. Parków Morskich (Marine Parks) oraz północne rejony raf Św. Jana (St. Johns Reef) i Foury Shoal.

rocky-zabargad.jpg

Safari nurkowe w Egipcie umożliwia odwiedzenie tych miejsc nurkowych, które są najczęściej niedostępne przy bliskich wypłynięciach realizowanych podczas pobytów stacjonarnych. Safari nurkowe to wygoda i relaks. Tygodniowy rejs po Morzu Czerwonym na pokładzie dużej łodzi motorowej. Realizowany program nurkowy jest intensywny ale nie męczący, ponieważ tylko raz montowany jest sprzęt,po nurkowaniu odstawiamy kompletny sprzęt na stanowisko odkręcamy tylko automat. Śpimy na Jachcie więc wszystko mamy na miejscu.

Podczas safari mamy możliwość zrobienia 18 do 21 nurkowań.

trasa.jpg

thistlegorm-005.jpg

Na tym safari trzeba nastawić się na dość długie przepłynięcia, bowiem kolejne miejsca nurkowe dzielą duże odległości. Nagrodą za te „wyrzeczenia” będą spektakularne nurkowania i spotkania z niezwykłymi mieszkańcami Morza Czerwonego: rekiny białopłetwe i młoty. Drugą część stanowią zawsze urzekające labirynty koralowe: Um Kararim oraz Claudia i Malahai.

egipt-st-johns.jpg

Po nurkowaniu sprawdzającym przy Gota Marsa Alam i drugim nurkowaniu w tym samym rejonie kierujemy się na pełne morze, po nocnym rejsie cumujemy do Dedalus Reef. Wykonujemy tutaj trzy nurkowania. Podczas dwóch pierwszych nurkowań odpływamy od pionowych ścian rafy w toń, żeby spotkać się z rekinami młotami i szarymi rekinami rafowymi. Na trzecim nurkowaniu płyniemy wzdłuż ściany zachodniej oglądając potężne „Anemon City” oraz piękne formacje twardych i miękkich korali. Po południu, jeśli tylko jest to możliwe odwiedzamy latarnię morską, z której roztacza się piękny widok na rafę i zacumowane przy niej łodzie safari.

dedalus-egipt.jpg

W nocy przepływamy do leżących na południu wysp Zabarghad i Rocky. Pierwsze nurkowanie robimy przy Rocky Island, okrążając z prądem połowę jej obwodu i podziwiając wspaniałą szatę korali i gąbek pokrywającą ściany. Następne dwa nurkowania wykonujemy przy południowej stronie wyspy Zabarghad, gdzie na granicy turkusowej płycizny ciągnie się piękna rafa ozdobiona ergami i iglicami, w niektórych miejscach pozwalająca na przepłynięcie systemem pęknięć i pasaży do wnętrza laguny.

elphistone-egipt.jpg

CENA SAFARI:
zwyczajowo podawana cena 860 EUR
cena ważna do 06-06-2018 po tym terminie: 890Euro
zawiera:
Transfer na trasie:lotnisko – łódź – lotnisko.
7 noclegów, pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu.
Trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski.
Polski przewodnik nurkowy.
Butle 11l (oraz ich napełnianie).
Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych).
Napoje: kawa, herbata, napoje, gazowane.
Ubezpieczenie KL, NW uwzględniające wypadki nurkowe.
Inne koszty:
przelot czarterowy 1550 PLN
Wiza egipska - 25$,
Napiwek dla załogi i egipskiego przewodnika 35+10=45€,
Opłata Reef Protection – 15€
Opłata parkowej 80€
W sumie koszt safari to: 1025Euro + 25$ + 1550zł

cena ważna do 06-06-2018 po tym terminie: 1055Euro + 25$ + 1550zł

Cena jest wyższa niż w zeszłym roku, ale wynika to z opłaty parkowej 80Euro i droższego safari o 100Euro bo jest o wiele więcej mil do przepłynięcia. Ale za to będziemy lizać samą śmietankę południa morza czerwonego.
Cena nie zawiera:
Pozostałego sprzętu nurkowego
Dodatkowych posiłków poza łodzią


Dodatki nie obowiązkowe
Większa butla 14L na całe safari 35Euro.
Dodatkowa standardowa butla na całe safari 35Euro.
Pakiet Nitrox na całe safari 70Euro butla standard, 90euro większa butla.


W celu rezerwacji trzeba wpłacić całą kwotę za przelot 1550zł.

Reszta kwoty 1025Euro do wpłacenia do 30 sierpnia.
tytułem: safari wrakowe Egipt Imię Nazwisko.
FILIP SŁAWOMIR PEREK
Nieznanowice 125
32-420 Gdów
PKO Inteligo.
45 1020 5558 0000 8302 3129 3910

Do wyjazdu niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu oraz posiadający minimum 2 wolne strony.

Więcej o łodzi:
Jet Star to mocna, stalowa konstrukcja i wysoka dzielność morska gwarantują bezpieczeństwo rejsu z dala od brzegu. Estetyczne wykończenie wnętrz, przestronne kajuty, tekowy pokład i ergonomiczne rozplanowanie pokładu nurkowego zapewniają komfortowy pobyt oraz dużą swobodę w przygotowaniu do nurkowania na safari.

Infrastruktura socjalna

Łódź safari ”Star Jet” oferuje 13 klimatyzowanych, dwuosobowych kabin, każda z własną łazienką oraz dwoma rozdzielonymi łóżkami. Do dyspozycji gości są pokład słoneczny, jadalnia, klimatyzowany salon wyposażony w sprzęt audio i DVD. Pościel i ręczniki w cenie.

Załoga

Załoga „Star Jet” składa się z 10 osób. W jej skład wchodzą : kapitan, zastępca, kucharz, asystent kucharza, steward, mechanik, zastępca mechanika, 3 marynarzy. W rejsie safari zawsze bierze udział polski instruktor nurkowania oraz egipski przewodnik z wieloletnim doświadczeniem, do którego mamy pełne zaufanie!

Specyfikacja techniczna łodzi

  • Klasyfikacja łodzi: ★★★★★
  • Ilość osób: 26 + 2 przewodników
  • Długość: 35 m, Szerokość 8,5 m
  • Silniki: 2x 1025 HP Catepillar
  • Generatory: 2 x 60kW
  • Nawigacja: GPS, radar, echosonda, kompas
  • Komunikacja: Marine VHF, tel. satelitarny
  • Woda: zbiornik 25 ton + odsalarka
  • Tlen: 2 x butla 40l.

Ponton: 2x 25 HP Yamaha

starjet-02.jpg

starjet-03.jpg

starjet-04.jpg

starjet-05.jpg

starjet-05.jpg